Opublikowano:

Jak prowadzić kontrolkę karmienia?

Często mamy w pierwszych tygodniach życia noworodka zastanawiają się, czy maluszek się najada, czy je wystarczająco? Dlatego dzisiaj postanowiłam napisać: „Jak prowadzić kontrolkę karmienia?”

Najlepiej stworzyć tabelkę, w której będziemy zapisywać ile czasu jadło dziecko i z której piersi. Jeśli maluszek je z butelki, to ile zjadł i warto zaznaczyć czy był to pokarm mamy (w skrócie PM) czy mleko modyfikowane (w skrócie np. MM). Możemy zapisać kiedy była brudna, a kiedy mokra pieluszka. Takie zapiski możemy prowadzić w zeszycie bądź założyć Dzienniczek Dnia i Nocy Maluszka lub Dzienniczek Karmienia Maluszka.

Czym się różni Dzienniczek dnia i nocy Maluszka od Dzienniczka Karmienia Maluszka?

  • Tabelką – w dzienniczku karmienia mamy oddzielne rubryki na karmienie piersią prawą bądź lewą oraz butelką. Natomiast w Dzienniczku dnia i nocy Maluszka mamy jedną rubrykę na karmienie i tam skrótami zapisujemy czy to było karmienie piersią (ile czasu) czy butelką (ile ml).
  • Dzienniczek Dnia i Nocy Maluszka ma charakter także pamiętnikowy, mamy miejsce na zapisanie: pierwszych ząbków, wizyt u specjalisty i bądź postępów maluszka.
  • Dzienniczek Karmienia Maluszka oprócz tabelek do kontrolowania karmienia ma także tabelkę chorób maluszka. W nowszej wersji, która zostanie wydana pod koniec roku będzie więcej informacji na temat karmienia piersią.

Oba Dzienniczki mają liczne grono osób, które je uwielbiają. Wszystko zależy od tego, który sposób zapisywania najbardziej przypadnie do gustu użytkownikowi.

Jak mamy już zapiski, to musimy nauczyć się je odczytywać i oceniać. 🙂

Jak ocenić czy ilość karmień jest prawidłowa?

Dzienniczek Dnia i Nocy – strona wizyt u Specjalisty

Noworodki bardzo dużo czasu lubią spać. Dlatego bywa, że na karmienie trzeba je wybudzać. Karmienie z jednej piersi powinno trwać od 15 do 40 minut. Po tym czasie przystawiamy maluszka do drugiej piersi. Stąd patrzymy na czas karmień i ich częstotliwość w ciągu doby. Powinno w teorii wypaść nam 8 karmień z czego 2 w nocy. Jeśli mamy więcej niż 8 karmień, to też dobrze 🙂

A co z zaznaczonymi mokrymi i brudnymi pieluszkami?

One potwierdzają czy karmienie jest skuteczne. Jeśli maluszek moczy 6 pieluszek na dobę, wypróżnia się trzy, cztery razy na dobę i ma dobre samopoczucie to wszystko jest w porządku 🙂 Czasami dzieci karmione piersią robią kupkę po każdym karmieniu, to też jest dobrze. Natomiast karmione mlekiem modyfikowanym mogą wypróżniać się rzadziej.

Pamiętaj, żeby na początku karmienia piersią być na diecie lekkostrawnej. Z czasem możesz zacząć eksperymentować, ale z umiarem. Jeden produkt na 1-2 dni i dokładamy kolejny, jeśli maluszek poprzedni zaakceptował. 🙂 Wprowadzane produkty do swojej diety także możesz odnotowywać w Dzienniczku bądź własnym zeszycie.


Dzienniczek Dnia i Nocy Maluszka – BriokoDzienniczek Dnia i Nocy Maluszka
WYSYŁKA: 24h

Dzienniczek Dnia i Nocy Maluszka, to niezwykle praktyczny prezent dla przyszłych rodziców.

W specjalnych tabelkach rodzice zaznaczą porę karmienia, spania, przewijania i zabawy Maluszka.

Wymiary: 12 cm x 16 cm | Stron: 172 | Okładka: kartonowa | Wydanie: IV wydanie udoskonalone

35.00

Kup teraz Czytaj dalej

Tekst z Blog.ZapytajPolozna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *