Opublikowano:

7 rzeczy, które powinny znaleźć się w szpitalnej torbie rodzącej mamy

Kiedy oczekiwałam na swoją córeczkę skanowałam wzrokiem setki stron z gadżetami dla mam. Wiele było pięknych, ale niekoniecznie przydanych. Co więc może Tobie rzeczywiście pomóc w tych wyjątkowych chwilach?

 1. Otulacz / chusta bambusowa – szczególnie przydatne, gdy narodziny Twojego dziecka przypadają na miesiące letnie. Najlepiej wybrać otulacze dużych rozmiarów, ponieważ z nich skorzystasz najdłużej. Idealnie sprawdzą się do spowijania dziecka w pierwszych miesiącach życia.
 2. Kocyk bądź rożek – kocyk warto wybrać taki, który wykonany jest z naturalnych materiałów. Wybierając rożek warto zwrócić uwagę na rodzaj jego zapięcia – najlepsze będą te, które mają tasiemkę i można je związać. Wtedy będzie łatwiej opatulić dziecko. Rodzice często mnie pytają, czy warto zwracać uwagę na usztywnienie na pleckach – nie warto, ponieważ od razu się je wyjmuje. W przeciwnym wypadku noworodek „lata” w rożku. Zwolennicy tego gadżetu mówią, że biorąc noworodka czy niemowlę na ręce, czują się pewniej.
 3. Dzienniczek dnia i nocy maluszka bądź Dzienniczek Karmienia Maluszka (idealny dla mam karmiących piersią) – dzięki prowadzeniu dzienniczka poznasz rytm swojego dziecka, będziesz wiedzieć ile jadło, ile spało, kiedy staje się coraz bardziej aktywne. Zapiszesz pierwszy uśmiech, pierwszy obrót z pleców na brzuszek, kiedy pojawiły się pierwsze ząbki.

 4. Dzienniczek Ciąży – Brioko


  Dzienniczek Dnia i Nocy Maluszka

  Dzienniczek Dnia i Nocy Maluszka, to niezwykle praktyczny prezent dla przyszłych rodziców. W specjalnych tabelkach rodzice zaznaczą porę karmienia, spania, przewijania i zabawy Maluszka. Dzięki tabelkom dnia i nocy będą mogli zaobserwować, kiedy ich dziecko jest aktywniejsze. Zapiski pozwolą na lepszą obserwację dziecka, poznanie jego potrzeb.

  Wymiary: 12 cm x 16 cm | Stron: 172 | Oprawa: kartonowa
  Wydanie: IV wydanie udoskonalone

  35.00

  Kup teraz Czytaj dalej

 5. Koszula do karmienia piersią - wygodna koszula, rozpinana na guziczki bądź zatrzaski, umożliwi Tobie i Twojemu maluszkowi swobodę ruchów - niezwykle potrzebną w pierwszych miesiącach karmienia piersią.
 6. Stanik - pierwszy stanik najlepiej zakupić większy niż dotychczasowe i wybrać jak najzwyklejszy, bez fiszbin. Dopiero po narodzinach powinnaś pojechać do sklepu i dobrać odpowiedni. Kiedy jest nawał przydadzą się dużo większe staniki, które później mogą okazać się za duże. Na początku karmienia piersią staniki mają pełnić rolę czysto funkcyjną - dopiero ja laktacja się ustabilizuje, to można sięgnąć po piękniejsze egzemplarze
 7. Body ze ściągaczem dla dziecka - na noc idealnie sprawdzi się ubranko, które wyglądem przypomina długą koszulę dla dziecka ze ściągaczem w nóżkach. W ten sposób mamy szybki dostęp do pieluszki, co bardzo usprawnia przewijanie dziecka w nocy.
 8. Pieluszki tetrowe bądź muślinowe - noworodki i niemowlęta w pierwszym okresie mają tendencje do ulegania. Pieluszka sprawdzi się idealnie w roli chronienia naszego ramienia podczas odbijania dziecka bądź żeby wytrzeć buzię

A co Ty widziałabyś w swojej torbie szpitalnej?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *